Zastanawiasz się jak założyć sklep internetowy i zarabiać tak jak inni?

Chcesz zarabiać przez Internet, ale nie masz pomysłu na e-biznes?

Zastanawiasz się jak stworzyć własny biznes online, jak założyć sklep internetowy?

Zbudowanie sklepu internetowego to fantastyczny sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Rynek e-commerce na świecie ale również w Polsce cały czas rośnie w bardzo szybkim tempie. Polska znajduje się na początku drugiej dziesiątki najszybciej rosnących rynków e-commerce na świecie, a sprzedaż jest obecnie szacowana na około 36-40 mld zł. W latach 2018-2022 jego wartość ma się zwiększyć w naszym kraju o 22 mld zł. Dlaczego Ty nie miałbyś na tym nie skorzystać?

Jesteś w dobrym miejscu, podpowiemy Ci jak w prosty sposób, nie wydając wiele pieniędzy, nie mając wiele czasu ani wiedzy informatycznej, stworzyć profesjonalny sklep internetowy.

Jak założyć sklep internetowy – Pomysł, czyli od czego zacząć

Na początku ważny jest dobry pomysł. Gdy nie masz pomysłu na swój biznes online, sprawdź co najlepiej się sprzedaje w Internecie i spróbuj sprzedawać to samo co inni. Oczywiście od razu przyjdzie Ci do głowy, że takich sklepów internetowych jest już wiele i jak masz się przebić w tej branży skoro dopiero zaczynasz. Musisz wiedzieć, że użytkowników Internetu cały czas przybywa oraz coraz więcej osób kupuje online, tak więc zapotrzebowanie na nowe sklepy internetowe także wzrasta. Obecnie klient nie tylko poszukuje najlepszej ceny ale ważne jest dla niego bezpieczeństwo zakupów, profesjonalna obsługa przed i po zakupowa, dogodny system płatności, szybka dostawa. Więc gdy się postarasz to możesz osiągnąć sukces w sprzedaży online, próbując dopracować swój e-biznes, aby był jak najbardziej przyjazny dla klienta.

 

Wiem już z czym otworzyć sklep internetowy i co dalej…

W następnym kroku pomyśl nad chwytliwą nazwą dla e-sklepu, prostą ale najlepiej związaną z dziedziną danej branży lub nazwą Twojej firmy. Nazwa WWW czyli domena internetowa dla sklepu, to pierwszy krok przy założeniu sklepu, można ją zarejestrować w serwisach rejestrujących domeny internetowe lub bezpośrednio przy tworzeniu własnego sklepu internetowego. Do założenia i prowadzenia e-sklepu potrzebne jest odpowiednie oprogramowanie sklepu, domena internetowa i hosting, czyli serwer. Można skorzystać z darmowych skryptów sklepów, wykupić hosting i zarejestrować domenę w dowolnym serwisie, lecz wtedy trzeba mieć odpowiednią wiedzą programistyczną lub współpracować z zaprzyjaźnionym informatykiem oraz grafikiem. Można zlecić zaprojektowanie sklepu i zainstalowanie go na wskazanym serwerze firmie informatycznej, jednak trzeba w tym wypadku liczyć się z początkowymi kosztami w granicach od 4000 – 15000 zł. Takie firmy często korzystają z darmowych skryptów, projektując lub kupując dla nich odpowiedni szablon (wygląd sklepu) i dostosowując go do wymagań zlecającego zaprojektowanie sklepu. Jedak nie interesuje już ich rozwój oprogramowania sklepu, więc Twój e-sklep nie będzie na bieżąco z najnowszymi trendami w e-commerce, a z czasem może się okazać, że będzie mu brakować wielu ważnych funkcji do prawidłowego działania.

Lepszym i tańszym wyborem przy zakładaniu własnego sklepu internetowego, jest opcja założenia go oraz prowadzenia za pośrednictwem gotowej platformy do zakładania i prowadzenia sklepów. Na takiej platformie można założyć sklep w kilka minut, zarejestrować własną domenę, wybrać szablon dla swojej branży i nie trzeba martwić się już o hosting dla sklepu i poczty e-mail, bo wszystko otrzyma się w ramach jednej usługi, za którą można płacić stały i nieduży abonament. W ramach pakietu otrzymasz także bezpłatną pomoc techniczną, więc gdy czegoś nie będziesz wiedzieć zawsze możesz liczyć na pomoc odpowiednich specjalistów, a to wszystko już za kilkaset złotych rocznie – kilkadziesiąt złotych miesięcznie!

 

Jak założyć sklep internetowy – dostawcy produktów do sklepu, hurtownie

Wiesz już co chcesz sprzedawać w swoim sklepie internetowym, pora rozejrzeć się za dostawcami produktów do sklepu, wybrać hurtownie, z którymi będziesz współpracował. Otwierając sklep internetowy na platformie SKLEPYWWW.PL będziesz mieć gotowe integracje z hurtowniami internetowymi, więc nie będziesz musiał posiadać własnego magazynu. Produktów też nie będziesz musiał dodawać ręcznie do e-sklepu, bo one automatycznie wypełnią Twój sklep internetowy a Ty od razu będziesz mógł handlować. Dzięki temu nie będziesz musiał wydawać ogromnej ilości pieniędzy na start Twojego e-biznesu – na kupowanie produktów, które czekałyby nieraz wiele czasu na sprzedaż, zatrudnianie pracowników do wprowadzania produktów do sklepu!

 

 

 

Jak założyć sklep internetowy w modelu dropshipping

Dropshipping to wygodny sposób prowadzenia własnego sklepu internetowego a jego zaletą jest bardzo niski koszt prowadzenia takiego e-sklepu dzięki modelowi logistycznemu, w którym sklep internetowy zbiera zamówienia i przesyła je do hurtowni, a hurtownia zajmuje się realizacją wysyłki towaru do klienta.
Więc jeżeli chcesz sprzedawać online, ale nie chcesz zajmować się ich wysyłką, możesz mieć taki sklep na platformie SKLEPYWWW.PL i współpracować z hurtowniami w modelu Dropshipping. Ty będziesz promować sklep internetowy a hurtownie zajmą się realizacją Twoich zamówień!

 

 

 

Prowadzenie sklepu internetowego – działalność gospodarcza

Są takie sytuacje, gdy zakładanie firmy nie jest konieczne. Sytuacja dotyczy osób, które sprzedają na aukcjach internetowych lub w serwisach z ogłoszeniami, a sprzedaż ma charakter incydentalny i nie prowadzony w sposób zorganizowany. Sprzedaż w sklepie internetowym jest działalnością nastawioną na zysk a prowadzenie sklepu internetowego to prowadzenie sprzedaży w sposób ciągły. Taka sprzedaż nie ma charakteru incydentalnego ani przypadkowego i jest prowadzona na zasadzie powtarzalnego procesu, więc według ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, wymaga zarejestrowania działalności gospodarczej. Niedopełnienie obowiązku rejestracji działalności gospodarczej jest bardzo ryzykowne i wiąże się z otrzymaniem grzywny lub ograniczeniem wolności.

Założenie własnej firmy jest bardzo proste, wystarczy wykonać kilka czynności:
– Wypełnić i złożyć wniosek CEIDG-1 w dowolnym Urzędzie Miasta/Gminy – wniosek CEIDG-1 jest jednocześnie wnioskiem o przyznanie numeru NIP i REGON;
– Złożyć wniosek VAT-R w Urzędzie Skarbowym – gdy chcemy zarejestrować się do VAT;
– Złożyć formularz ZUS ZUA lub ZUS ZZA w ZUS.

Zarejestrowanie własnej działalności gospodarczej i uzyskanie wpisu do CEIDG nie wiąże się z żadnymi opłatami. Z chwilą rejestracji firmy zobligowany będziesz do odprowadzania co miesiąc składek na ZUS. Osoby zatrudnione na umowę o pracę i zarabiające co najmniej minimalną krajową nie muszą odprowadzać składek ZUS, opłacają jedynie składkę zdrowotną!

 

 

Nie masz własnego sklepu internetowego?

Załóż go teraz, w dwie minuty i przetestuj za darmo, bez zobowiązań!

 

Obserwuj nas i bądź na bieżąco z nowościami:

 

Podłącz swój sklep internetowy z hurtownią, sprzedawaj tysiące produktów bez magazynu, sprzedawaj w modelu Dropshipping!

Szukasz pomysłu na e-biznes? Zmień swój e-sklep w internetowy pasaż handlowy i zarabiaj na polecaniu produktów!

Dołącz do Ceneo i zacznij sprzedawać więcej

 

Masz pytania, opinie lub sugestie, chcesz udoskonalić oprogramowanie e-sklepu, napisz do nas »