Chciałbyś założyć własny sklep internetowy ale nie wiesz od czego zacząć?

Zastanawiasz się czy warto założyć sklep na abonament (SaaS) lub może kupić sklep z licencją na własność?

Postaramy się przedstawić krok po kroku, jak założyć własny sklep internetowy w 2 minuty, oraz jakie są plusy i minusy jednego i drugiego rozwiązania.

 

Sklep internetowy na abonament

Sklep internetowy na abonament to najpopularniejsza i za razem najtańsza opcja, na rozpoczęcie własnego e-biznesu. Jeżeli chcesz uruchomić e-sklep w tej opcji, wystarczy wybrać jedną z wielu dostępnych na rynku platform do prowadzenia sklepów internetowych na abonament, i rozpocząć własną przygodę z e-commerce. Wystarczy wybrać odpowiedni pakiet abonamentowy i przetestować sklep w wersji próbnej – większość platform do prowadzenia sklepów posiada darmowy okres testowy (od 14 do nawet 30 dni).

W sklepach abonamentowych masz przeważnie różne ograniczenia, zaczynając od ilości produktów w sklepie, pakiety transferu danych na serwerze, ilości funkcji sklepu, ograniczenia w dostępnych modułach i możliwości zmian grafiki sklepu. Nie ma też pełnego dostępu do serwera, na którym jest zainstalowany e-sklep, a to może być też nieraz Ci potrzebne, szczególnie gdy zlecisz pozycjonowanie sklepu internetowego specjalistycznej firmie.

Biorąc pod uwagę, że osoby rozpoczynające swoją przygodę z e-biznesem nie mają odpowiedniej wiedza ani czasu, to opcja sklepu na abonament jest coraz częściej wybieranym wariantem na rynku.

Sklep internetowy abonament ma swoje minusy ale ma też wiele plusów.

Do minusów można zaliczyć:

 • brak dostępu do panelu serwera, na którym jest zainstalowany sklep;
 • rozwiązania narzucone przez właściciela platformy sklepowej;
 • ograniczenia w tańszych pakietach abonamentowych
 • ograniczenia w modyfikacji szablonu graficznego e-sklepu.

Do plusów możemy zaliczyć:

 • szybka i automatyczna instalacja sklepu na serwerze;
 • serwer (hosting) w cenie abonamentu sklepowego;
 • aktualizacje i rozwój oprogramowania sklepu w cenie usługi;
 • stałe i określone koszty za użytkowanie oprogramowania sklepu;
 • pomoc techniczna w cenie usługi.

 

 

Sklep internetowy z licencją na własność

Kupno oprogramowania sklepu internetowego wiąże się z większymi wydatkami, szczególnie na start – program sklepu jest dużo droższy od rocznego abonamentu w tańszych platformach do prowadzenia sklepu abonamentowego. Poza kupnem oprogramowania sklepu, będziesz potrzebować hostingu dla sklepu (odpowiedniego serwera), a najtańszy hosting przeważnie nie ma wystarczających parametrów do prowadzenia e-sklepu. Program sklepu trzeba samemu zainstalować na serwerze lub zlecić to odpowiednim specjalistom – niektóre firmy również oferują automatyczną instalację lub usługę instalacji sklepu na serwerze.

Sklep internetowy z własną licencją ma również wiele zalet i na pewno będzie lepszym wyborem dla dużego e-sklepu. W perspektywie czasu może się okazać tańszą opcją, szczególnie w stosunku do cen abonamentów na droższych platformach do prowadzenia sklepów internetowych.

 

Sklep internetowy z licencją na własność ma swoje minusy ale ma też wiele plusów.

Do minusów można zaliczyć:

 • sklep przeważnie musi zostać zainstalowany na serwerze przez informatyka (poza kilkoma wyjątkami);
 • serwer (hosting) jest dodatkowo płatny;
 • aktualizacje i rozwój oprogramowania sklepu są dodatkowo płatne (często w 1 roku są w cenie zakupu oprogramowania);
 • oprogramowanie sklepu jest droższe w zakupie niż abonament w 1 roku (w okresie kilku lat bilans może być bardziej korzystny);
 • koszty za użytkowanie oprogramowania sklepu nie są z góry określone, bo może być potrzeba wynajęcia usługi informatyka;
 • pomoc techniczna i gwarancja na program sklepu są dostępne w określonym czasie (jest jednak możliwość przedłużenia, w następnym okresie, pakietu pomocy i aktualizacji, oczywiście odpłatnie).

Do plusów możemy zaliczyć:

 • pełny dostęp do panelu serwera, na którym jest zainstalowany sklep (nieraz może to być przydatne, szczególnie gdy pozycjonujemy sklep);
 • większa swoboda w prowadzeniu sklepu i brak ograniczeń narzucanych przez właściciela platformy sklepowej;
 • brak ograniczeń w funkcjonalności, ilości produktów, pakietów transferu danych i innych;
 • brak ograniczeń w modyfikacji szablonu graficznego e-sklepu;
 • swoboda w podejmowaniu decyzji w sprawie aktualizowania oprogramowania sklepu oraz jego rozwoju.

 

Tak więc widzisz, że każde z powyższych rozwiązań ma swoje zalety i wady, a rozwiązanie idealne niestety nie istnieje.

Jednak możemy Ci zaproponować prawie idealne rozwiązanie, w którym możesz zdecydować jaką wersję sklepu chciałbyś wybrać. Wybierając sklep abonamentowy, w każdej chwili, możesz przejść na sklep w wersji z licencją na własność, bez utraty dotychczasowych danych! Także w odwrotną stronę, możesz zamieć sklep z licencją na własność w sklep na abonament.

Tylko na platformie SKLEPYWWW.PL wybierając sklep w wersji z licencją na własność, sklep zainstaluje się automatycznie, a serwer (hosting) i pakiet aktualizacji oraz pomocy otrzymasz od nas w 1 roku gratis!

 

 

 

Gdy już wiesz jaka jest różnica pomiędzy sklepem na abonament, a sklepem z licencją na własność, pokażemy Ci w kilku krokach, jak założyć własny e-sklep w dwie minuty.

 

Jak założyć własny sklep internetowy – krok po kroku

Wejdź na stronę SKLEPYWWW.PL, która jest platformą do zakładania nowoczesnych sklepów internetowych. W menu Cennik możesz zapoznać się z cenami założenia sklepu i utrzymania go w określonym czasie, w wersji abonamentowej jaki i w wersji z licencją na własność – mało, która platforma oferuje obecnie wersję z licencją na własność, ale tutaj masz całkowitą wolność wyboru!

Możesz wybrać wygodną opcję sklepu abonamentowego i nie martwić się o nic więcej. Możesz skupić się na promocji e-sklepu (promocję e-sklepu możesz również nam pozostawić, zlecić) i sprzedaży produktów, obsłudze logistycznej i zarabianiu, a procesy techniczne zostawić platformie sklepowej SKLEPYWWW.PL.

Wybierając opcję sklepu na abonament masz możliwość wybrania okresu rozliczeniowego, możesz wybrać z pośród dostępnych abonamentów rocznych (najbardziej korzystnych), półrocznych i kwartalnych. Wszystkie abonamenty w serwisie SKLEPYWWW.PL należą do najtańszych na rynku, co można łatwo sprawdzić, porównując funkcjonalności i ceny u konkurencyjnych platform – porównując ceny trzeba zwrócić uwagę na ceny w następnych latach, bo wiele platform stosuje agresywną politykę cenową w pierwszym roku, robiąc np. 80% promocję, a w następnych latach trzeba zapłacić 3 x tyle, ile w regularnym abonamencie w serwisie SKLEPYWWW.PL.

 

Możesz wybrać opcję sklepu w wersji z licencją na własność, a za oprogramowanie sklepu zapłacić tylko raz. Tylko na platformie SKLEPYWWW.PL w tej opcji masz możliwość automatycznej instalacji sklepu, a do tego otrzymasz w pierwszym roku serwer (hosting) i pakiet pomocy technicznej i aktualizacji za darmo! W następnym roku możesz przedłużyć hosting oraz pakiet pomocy, gwarancji i aktualizacji w cenie zawartej w naszej ofercie.

 

Obojętnie jaką wersję wybierzesz, czy wybierzesz sklep na abonament czy sklep w wersji z licencją na własność, możesz otworzyć go i przetestować za darmo, bez zobowiązań!

Wszystko ustawienia, które wprowadzisz w wersji testowej, zostaną zachowane po opłaceniu sklepu.

 

Jak wygląda cała procedura założenia sklepu internetowego pokazaliśmy na poniższym filmie – to naprawdę jest proste i zajmuje tylko kilka minut!

 

 

 

Jeżeli zastanawiasz się jak założyć sklep internetowy dla konkretnej branży, podpowiemy Ci w czym tkwią różnice, jak założyć taki e-sklep.

Platforma SKLEPYWWW.PL oferuje uniwersalne rozwiązanie, które nadaje się do prowadzenia każdego sklepu internetowego – wszystkie branże zostały wymienione poniżej. Tak naprawdę o branży danego sklepu świadczy wygląd sklepu, czyli inaczej mówiąc szablon sklepu. Platforma SKLEPYWWW.PL daje Ci w standardzie kilkaset szablonów graficznych dla e-sklepów za darmo – żadna inna platforma nie oferuje Ci tylu szablonów za darmo! Inne platformy oferują Ci jeden, dwa lub kila szablonów, za pozostałe musisz zapłacić duże pieniążki.

Graficy z SKLEPYWWW.PL mogą Ci zaproponować zaprojektowanie indywidualnej grafiki sklepu dla każdej branży – dzięki profesjonalnemu wyglądowi sklepu, będziesz mógł się wyróżnić wśród konkurencji.

Po wybraniu odpowiedniego szablonu sklepu, będziesz mógł załączyć interesujące Cię moduły, które są ważne dla Twojej branży. Gdy będziesz potrzebować jakiegoś nowego modułu, programiści z SKLEPYWWW.PL będą mogli zaprogramować go dla Ciebie.

Sklep internetowy na platformie SKLEPYWWW.PL ma integracje z hurtowniami, także z tymi pracującymi w modelu logistycznym DROPSHIPPING, tak więc nie musisz się martwić o dostawców i magazynowanie produktów!

Jeżeli nie wiesz co oznacza dropshipping, to podpowiadamy, że dropshipping to model logistyczny sprzedaży przez internet polegający na przeniesieniu procesu wysyłki towaru na dostawcę (hurtownię, dystrybutora, producenta). Wtedy rola sklepu internetowego sprowadza się jedynie do zbierania zamówień i przesyłania ich do dostawcy, który realizuje wysyłkę towaru do klienta. Musisz jednak wiedzieć, że hurtowni, które oferują model logistyczny dropshipping jest znacznie mniej niż standardowych hurtowni, działających w standardowym modelu logistycznym.

Przy współpracy z hurtownią w standardowym modelu logistycznym, również nie musisz mieć swojego magazynu, a produkty zamawiasz w hurtowni gdy w Twoim e-sklepie zamówi je klient. Wtedy hurtownia przesyła je do Ciebie, a Ty wysyłasz je do swojego klienta. Możesz również nawiązać współpracę z hurtownią, która znajduje się w Twojej miejscowości, wtedy możesz osobiście obierać produkty do wysyłki dla klienta.

 

 

Zobacz dla jakiej branży możesz założyć sklep internetowy na platformie SKLEPYWWW.PL

Sklepy internetowe wg branż:

 • Biuro i firma
 • Biżuteria i zegarki
 • Budowa i remont
 • Delikatesy
 • Dla dziecka
 • Dom i wnętrze
 • Erotyka
 • Filmy
 • Fotografia
 • Gry
 • Hobby i zwierzęta
 • Komputery
 • Księgarnia
 • Moda
 • Motoryzacja
 • Muzyka
 • Ogród
 • Outlet
 • Sklepy zagraniczne
 • Sport i rekreacja
 • Sprzęt AGD
 • Sprzęt RTV
 • Telefony i akcesoria
 • Uroda
 • Wycieczki zagraniczne
 • Zdrowie
 • i inne….

 

 

 

Sklep internetowy a działalność gospodarcza – rejestracja własnej firmy

Założenie własnego sklepu internetowego oraz jego prowadzenie wymaga zarejestrowania działalności gospodarczej. Warto dodać, że obecne przepisy dają możliwość opłacania preferencyjnych składek ZUS przez 24 miesiące prowadzenia działalność. Od niedawna jest również możliwość korzystania z „ulgi na start”, czyli zwolnienia z opłacania składki na ubezpieczenie społeczne przez pierwszych 6 miesięcy.

Jest też możliwość prowadzenia e-sklepu w oparciu o „działalność niezarejestrowaną”, ale tylko w sytuacji, gdy przychód w danym miesiącu nie przekroczy połowy wartości minimalnego wynagrodzenia. W 2019 roku ta kwota wynosi 1125 złotych (wynagrodzenie minimalne to 2250 zł).

Trzeba jednak złożyć formularz VAT-R w dniu poprzedzającym rozpoczęcie sprzedaży (najpóźniej), czyli przed uruchomieniem sprzedaży w sklepu.

Gdy przychody w danym miesiącu przekroczą wyżej wymienioną kwotę, trzeba w ciągu 7 dni zarejestrować własną działalność gospodarczą.

 

Jak założyć jednoosobową działalność gospodarczą?

Chcąc założyć jednoosobową działalność gospodarczą, należy wypełnić formularz CEIDG-1 na stronie ministerstwa lub e-PUAP .

Są cztery możliwości złożenia takiego wniosku:

 • osobiście, w urzędzie miasta lub gminy;
 • listem poleconym;
 • elektronicznie, z bezpiecznym podpisem kwalifikowanym;
 • elektronicznie, bez użycia bezpiecznego podpisu kwalifikowanego – dzięki zaufanemu profilowi ePUAP.

 

Po pomyślnej rejestracji działalności gospodarczej, kolejnymi rzeczą jest zdobycie Numeru Regon oraz Numeru Identyfikacji Podatkowej (numeru NIP). Jeżeli w momencie zakładania działalności miałeś już wcześniej nadany NIP, nie ulega on zmianie. Jeśli go nie miałeś, zostanie on nadany po rejestracji w CEIDG-1. NIP jest potrzebny do celów podatkowych a REGON to podstawa w kontaktach z US oraz ZUS.

Zakładanie jednoosobowej działalności gospodarczej, poprzez wypełnienie wniosku CEIDG-1, jest równoznaczne z:

 • oświadczeniem o wyborze formy opodatkowania
 • zgłoszeniem płatnika ubezpieczeń społecznych
 • zgłoszeniem do Urzędu Skarbowego w sprawie PIT
 • uzyskaniem wpisu do rejestru REGON.

Przy innych formach prawnych, np. spółkach, które podlegają wpisowi do KRS, konieczne będzie złożenie osobnego wniosku o wpis do rejestru REGON na druku RG-1.

 

Jednoosobowa działalność gospodarcza a formy opodatkowania

Dochód z prowadzonej działalności gospodarczej podlega oczywiście opodatkowaniu. Już przy wypełnianiu wniosku CEIDG-1 należy się zdecydować na konkretną jego formę, a osoba fizyczna może wybrać formy opodatkowania (jeżeli inne przepisy nie stanowią inaczej):

 • Opodatkowanie na zasadach ogólnych – według skali podatkowej;
 • Podatek liniowy – podobnie jak w przypadku opodatkowania na zasadach ogólnych to różnica pomiędzy przychodami i poniesionymi kosztami – wartość podatku wynosi 19 % i jest to stała wartość;
 • Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – to forma, w której jednoosobowa działalność gospodarcza opodatkowana jest jedynie od przychodu, którego nie można pomniejszyć o poniesione koszty uzyskania przychodu. W tej opcji znajdują się stawki: 3 %., 5,5 %, 8,5 %, 17 i 20 %.
 • Karta podatkowa – charakterystyczne dla tej formy opodatkowania jest to, że wysokość podatku nie ma nic wspólnego z dochodem osiąganym przez firmę. Wysokość stawek jest ustalana indywidualnie z naczelnikiem właściwego urzędu skarbowego.

 

Sprawy rozliczeniowe firmy oraz księgowość i kadry, warto powierzyć odpowiedniemu biurze rachunkowemu. Można podpisać umowę z biurem rachunkowym znajdującym się w swojej miejscowości lub można nawiązać współpracę z biurem rachunkowym online, np. z wFirma.pl.

 

 

 

Ile można zarobić prowadząc własny sklep internetowy?

Po założeniu sklepu internetowego musisz się z tym liczyć, że nie będzie on od razu zarabiał. Każdy nowy biznes, tak samo jak nowy sklep internetowy, potrzebuje czasu na „rozkręcenie się”. Po założeniu e-sklepu musisz pomyśleć o rozreklamowaniu go, o sklepie muszą dowiedzieć się użytkownicy internetu, potencjalni klienci. Zapoznaj się z artykułem „Jak uzyskać pierwszą sprzedaż w sklepie internetowym„, który na pewno pomoże Ci to zrealizować. Po uzyskaniu pierwszej sprzedażny będzie coraz łatwiej, bo zadowoleni klienci będą polecać Twój e-sklep innym.

Zarobki w sklepie internetowym są uzależnione od kilku rzeczy:

 • popularności e-sklepu – im większa oglądalność sklepu, tym przeważnie większa sprzedaż;
 • branży sklepu – są branże bardziej popularne w internecie i mniej popularne;
 • marży sklepu – im taniej kupisz produkty, tym drożej możesz je sprzedać i więcej zarobić.

Jeżeli nie wiesz co sprzedawać w internecie, zapoznaj się z tym artykułem „Co sprzedawać w Internecie, co najlepiej się sprzedaje, co sprzedawać w sklepie internetowym? Jak odnieść sukces w e-biznesie?

 

No dobrze, ale po jakim czasie mój sklep internetowy zacznie zarabiać i ile konkretnie zarobię w miesiącu?

Niestety na to pytanie dokładnie nie znajdziesz odpowiedzi w internecie, a to z prostej przyczyny, ponieważ nikt nie lubi się chwalić sukcesem jaki odniósł oraz tym, ile zarabia na swoim e-biznesie. Każdy boi się, że w jego ślady pójdą inni, a on tym samym będzie miał większą konkurencję i wtedy mniej zarobi.

Musisz wiedzieć, że rynek e-commerce w Polsce nie jest jeszcze nasycony, a sprzedaż online cały czas się zwiększa! Dlaczego Ty nie miałbyś na tym też skorzystać i zarabiać jak inni!

 

 

 

Nie masz własnego sklepu internetowego, chcesz założyć nowoczesny e-sklep z podłączonymi hurtowniami i dropshipping?

Załóż własny e-sklep w dwie minuty i przetestuj za darmo, bez zobowiązań!

 

 

 

 

Masz już własny sklep internetowy ale potrzebujesz profesjonalnej grafiki dla sklepu?

Nie musisz poświęcać wielu godzin a nawet dni, na samodzielną edycję szablonu sklepu, możesz zlecić zaprojektowanie indywidualnego szablonu RWD profesjonalistom!

 

 

 

Obserwuj nas i bądź na bieżąco z nowościami:

 

Masz pytania, opinie lub sugestie? Masz pomysły na nowości w e-sklepie? Napisz do nas »