Dropshipping – krok po kroku, od czego zacząć, jak zarabiać.

 

W tym artykule postaramy wyjaśnić Ci wszystko na temat dropshippingu, który cały czas zyskuje na popularności na Świecie oraz w Polsce. Dzięki modelowi sprzedaży jakim jest dropshipping można w łatwy sposób, bez dużego wkładu finansowego, otworzyć swój własny e-biznes i zarabiać sprzedając produkty bez ich posiadania i magazynowania.

 

Co to jest dokładnie dropshipping i jak to działa?

Dropshipping to model logistyczny sprzedaży przez internet, który polega na przeniesieniu wysyłki towaru na dostawcę, czyli hurtownię lub dystrybutora. W tym modelu sprzedaży rola sklepu internetowego sprowadza się do zbierania zamówień i przesyłania ich do hurtowni, która realizuje dostawę towaru do klienta. Właściciel sklepu internetowego zarabia na zysku z różnicy pomiędzy ceną hurtową a detaliczną produktów.

Główne korzyści z dropshippingu to między innymi:

  • brak potrzeby zamrażania środków w towarze i regularny ich przepływ;
  • brak problemów magazynowych;
  • szybkość dostawy,
  • możliwość skupienia się na promowaniu własnego e-biznesu.

 

W podsumowaniu, możesz nie wychodząc z domu założyć własny sklep internetowy, który będzie podłączony do hurtowni sprzedającej w modelu dropshipping. Dzięki integracji sklepu internetowego z taką hurtownią, będziesz mógł oferować tysiące produktów z tej hurtowni we własnym sklepie, nie kupując ich, nie magazynując ich.

Zamówienia złożone przez klientów w sklepie internetowym trafiają do panelu administracyjnego sklepu, a Ty będziesz mógł przesłać je do hurtowni. Hurtownia wyśle zamówione produkty do Twojego klienta. Sprzedając w modelu jakim jest dropshipping, zarabiasz w taki sam sposób jak w każdym innym sklepie internetowym, dzięki narzuconej marży – do cen z hurtowni dodajesz własną marżę!

 

 

 

 

Od czego zacząć dropshipping?

Na początku musisz podjąć decyzję czym chcesz handlować, co będziesz sprzedawać w swoim e-sklepie. Gdy nie masz pomysłu na swój biznes online, sprawdź co najlepiej się sprzedaje w Internecie i spróbuj sprzedawać to samo co inni. Oczywiście następnie musisz znaleźć hurtownię, która oferuje wybrany asortyment w modelu dropshipping i sprawdzić na jej stronie internetowej, jakie warunki oferuje.

Musi także wiedzieć, że część z wysłanych produktów zostanie do Ciebie zwrócona – klient może odstąpić od umowy w terminie 14 dni kalendarzowych od odebrania towaru, lub może w ogóle nie odebrać towaru. Niektóre z hurtowni zgadzają się na zwracanie towarów wprost do ich magazynu, jednak nie jest to regułą i wtedy zwroty trafią do Ciebie – bo w modelu sprzedaży dropshipping to Ty jesteś sprzedawcą a nie hurtownia. Więc zaczynając od wyboru asortymentu do sprzedaży weź to pod uwagę, że magazynowaniem wszystkich zwrotów będziesz musiał zająć się samodzielnie i musisz mieć do tego odpowiednie warunki – sprzedając w swoim domu nie wybieraj asortymentów wielkogabarytowych, takich jak np. artykuły do ogrodu.

Musisz też wiedzieć, że są produkty, które są często zwracane przez kupujących ale są też takie, które raczej rzadko są zwracane i takimi najlepiej się zainteresuj. Na przykład sprzedaż ubrań w internecie jest bardzo popularna, ale ubrania są też jednym z najczęściej zwracanych towarów.

 

Dropshipping – następny krok

Gdy już wiesz co chcesz sprzedawać i znalazłeś odpowiednią hurtownię oferującą ten asortyment w modelu sprzedaży dropshipping, musisz wybrać platformę oferującą założenie sklepu internetowego zintegrowanego z hurtowniami. Bo aby zacząć zarabiać na dropshippingu musisz posiadać własny sklep internetowy, najlepiej z możliwością podłączenia do hurtowni. Platforma do zakładania i prowadzenia sklepu SKLEPYWWW.PL oferuje założenie takiego e-sklepu i ma integracje z hurtowniami, także tymi oferującymi dropshipping.

W serwisie SKLEPYWWW.PL masz gotowe integracje z hurtowniami, a także możesz podłączyć sklep internetowy do praktycznie każdej hurtowni, która oferuje taką możliwość – hurtownia musi posiadać ofertę w postaci plików XML.

Otwierając sklep internetowy na platformie SKLEPYWWW.PL będziesz mieć gotowe integracje z hurtowniami internetowymi, więc nie będziesz musiał posiadać własnego magazynu. Produktów też nie będziesz musiał dodawać ręcznie do e-sklepu, bo one automatycznie wypełnią Twój sklep internetowy a Ty od razu będziesz mógł handlować. Dzięki temu nie będziesz musiał wydawać ogromnej ilości pieniędzy na start Twojego e-biznesu – na kupowanie produktów, które czekałyby nieraz wiele czasu na sprzedaż, zatrudnianie pracowników do wprowadzania produktów do sklepu!

Więc wejdź na stronę SKLEPYWWW.PL i załóż sklep testowy. Znajdź w katalogu podłączonych hurtowni odpowiednią hurtownię, która oferuje wybrany asortyment w modelu dropshipping i sprawdź na jej stronie internetowej jakie warunki oferuje. Możesz też znaleźć w Internecie interesującą Cię hurtownię i zapytać się przedstawiciela hurtowni czy mają swoją ofertę w postaci plików XML, potem zwrócić się do platformy SKLEPYWWW.PL o podłączenie jej do swojego e-sklepu.

 

 

 

 

Prowadzenie sklepu internetowego Dropshipping – działalność gospodarcza

Są takie sytuacje, gdy zakładanie własnej firmy nie jest konieczne. Sytuacja taka dotyczy osób, które sprzedają na aukcjach internetowych lub w serwisach z ogłoszeniami, a ich sprzedaż ma charakter incydentalny i nie jest prowadzony w sposób zorganizowany. Sprzedaż w sklepie internetowym jest działalnością nastawioną na zysk a prowadzenie sklepu internetowego to prowadzenie sprzedaży w sposób ciągły. Taka sprzedaż nie ma charakteru incydentalnego ani przypadkowego i jest prowadzona na zasadzie powtarzalnego procesu, więc według ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, wymaga zarejestrowania działalności gospodarczej. Niedopełnienie obowiązku rejestracji działalności gospodarczej jest bardzo ryzykowne i wiąże się z otrzymaniem grzywny lub ograniczeniem wolności.

Założenie własnej firmy jest bardzo proste, wystarczy wykonać kilka czynności:
– Wypełnić i złożyć wniosek CEIDG-1 w dowolnym Urzędzie Miasta/Gminy – wniosek CEIDG-1 jest jednocześnie wnioskiem o przyznanie numeru NIP i REGON;
– Złożyć wniosek VAT-R w Urzędzie Skarbowym – gdy chcemy zarejestrować się do VAT;
– Złożyć formularz ZUS ZUA lub ZUS ZZA w ZUS.

Zarejestrowanie własnej działalności gospodarczej i uzyskanie wpisu do CEIDG nie wiąże się z żadnymi opłatami. Z chwilą rejestracji firmy zobligowany będziesz do odprowadzania co miesiąc składek na ZUS. Osoby zatrudnione na umowę o pracę i zarabiające co najmniej minimalną krajową nie muszą odprowadzać składek ZUS, opłacają jedynie składkę zdrowotną!

 

 

Sprzedaż produktów w sklepie internetowym Dropshipping

Sprzedaż produktów w sklepie internetowym w modelu sprzedaży dropshipping, trochę różni się od sprzedaży prowadzonej przez sklep internetowy standardowy, który ma własny magazyn i sam wysyła produkty do klientów. W sklepie w modelu dropshipping klient wyszukuje produkt w sklepie, zamawia go i opłaca lub wybiera wysyłkę za pobraniem. Następnie sklep przesyła to zamówienie do hurtowni – najczęściej logując się w panelu na stronie hurtowni, składając zamówienie z wysyłką do klienta. Hurtownia wysyła zamówione produkty do klienta, a sklep przesyła paragon lub fakturę na e-mail klienta. Potem sklep internetowy rozlicza się z hurtownią, w zależności od ustalonych warunków z hurtownią.

Zwroty od klientów – klient może odstąpić od umowy w terminie 14 dni – najczęściej są przyjmowane przez sklep internetowy, a reklamacje przez hurtownię – tutaj warunki są ustalane przez hurtownię, więc przed rozpoczęciem współpracy z daną hurtownią warto zapoznać się z jej warunkami, które są zawsze umieszczone na stronie internetowej hurtowni.

Zarobek jaki osiągniesz z marży narzuconej na sprzedawane produkty, to Twój dochód, z którego będziesz musiał się rozliczyć z Urzędem Skarbowym, czyli tak samo jak przy sprzedaży w standardowym sklepie internetowym.

 

 

Promocja sklepu internetowego Dropshipping

Założenie sklepu internetowego dropshipping to pierwszy krok do osiągnięcia sukcesu w e-biznesie, ale bardzo ważnym elementem jest wypromowanie sklepu. Bez odpowiedniej promocji sklepu nikt o nim się nie dowie, nikt go nie zajdzie, więc tylko dzięki skutecznej promocji sklepu internetowego dotrzesz do nowych klientów, co przełoży się na osiągnięcie odpowiedniej sprzedaży i zysków!

Najskuteczniejszą promocją dla e-sklepu jest pozycjonowanie i reklama w wyszukiwarce Google, ale warto także korzystać z innych kanałów, dzięki którym możesz zwiększyć obroty w swoim sklepie. Wymieniając inne kanały do promowania e-sklepu nie możemy zapomnieć o:

  • Facebook – strona firmowa i Sklep na Facebooku;
  • Serwisy aukcyjne – Allegro, eBay, inne;
  • Porównywarki Cen – Ceneo, Nokaut, e-Ceny.pl, inne;
  • Inne serwisy społecznościowe i branżowe – Instagram, Szafa.pl, inne.

 

 

 

 

Nie masz własnego sklepu internetowego, chcesz założyć sklep z dropshipping?

Załóż go teraz, w dwie minuty i przetestuj za darmo, bez zobowiązań!

 

Obserwuj nas i bądź na bieżąco z nowościami:

 

Podłącz swój sklep internetowy z hurtownią, sprzedawaj tysiące produktów bez magazynu, sprzedawaj w modelu Dropshipping!

Szukasz pomysłu na e-biznes? Zmień swój e-sklep w internetowy pasaż handlowy i zarabiaj na polecaniu produktów!

Dołącz do Ceneo i zacznij sprzedawać więcej

 

Masz pytania, opinie lub sugestie, chcesz udoskonalić oprogramowanie e-sklepu, napisz do nas »